QUESTIONS ABOUT VMAP?

Click through the Q&A's below to learn more about VMAP

FAQs

Estetik Cerrahi işlemler kimlere uygulanır?


Beden algı bozukluğu olmadan vücudunun herhangi bir bölgesinde somut olarak tarif edebildiği güzelleştirme veya gençleştirme talebi olan herkes Estetik Cerrahi için uygun bir adaydır.
Estetik Cerrahi sonrası normal hayata dönüş ne kadar zaman alır?


Bu süre Estetik işlemin büyüklüğü ve niteliğine göre değişkenlik gösterse de çoğu işlemde işlemin ertesi günü taburcu olmak ve iki gün sonra işe dönmek mümkündür. Ancak yoğun fiziksel aktivite gerektiren mesleklerde işe dönüş birkaç gün ile birkaç haftayı bulabilmektedir.
Estetik işlemler için en uygun mevsim hangisidir?


İstisna olarak lazer ve leke giderme işlemleri renklenmeyi artırabileceği için kış aylarında daha çok tercih edilir. Ancak işlem gören bölgelerin bakımı uygun biçimde yapıldığında yılın tüm mevsimleri Estetik işlem geçirmek için uygundur.
Birden fazla Estetik işlem aynı anda yapılabilir mi?


Birden fazla işlemin bir arada yapılmasını ifade eden kombine Estetik işlemlere olan talep ve uygulanma sıklığı her geçen gün artmaktadır.
Estetik Cerrahi sonrası iz kalır mı?


Tüm cerrahi işlemler az ya da çok mutlaka iz bırakır. Temelde bu izin derecesi genetik yapınızla doğrudan ilişkilidir. Bu izleri az görünen bölgelere saklamak ve cilt kıvrımları arasında kaybolmalarını sağlamak Estetik Cerrahi temel prensipleri arasında en başta gelmektedir.
Silikon göğüs protezleri ne gibi riskler barındırır?


Kendi öz dokunuzdan olmayan tüm yabancı materyallerin barındığı riskler silikon göğüs protezleri için de geçerlidir. Ancak yapılan araştırmalar ve tecrübelerimiz kabul görmüş markaların en son nesil üretilen protezleriyle bu risklerin %3-5 aralığına kadar indiğini gösteriyor. Yani %95-97 başarılı sonuç.
Sonuç ne kadar zamanda oturur?


Uyguladığımız tüm işlemler sonuç olarak istenen bir değişikliği hedefleyen travmalardır. Tüm travmaların oluşturduğu yaralar klasik bir bilgi olarak 6 ay ile 2 yıl aralığında nihai şeklini bulur. Ancak uzman ellerle Estetik işlemlerde 2 hafta ile 2 ay arasında net sonucu %90 oranında görmek mümkündür.

We value your questions. They are an indication of taking ownership to help bridge the gaps in services for individuals in our communities.

 

VMAP relies mostly on the professional and volunteer based network that it has established. 
Please be patient as we filter through the high volume of inquiries.

STILL CAN'T FIND THE ANSWER TO YOUR QUESTION?

CONTACT US!

VMAP-logo_with-Text%20(1)_edited.jpg
youtube-3216705_640_edited.png

©2019 by Virginia Mental Health Access Program (VMAP)